Viktoriiny vodopády – okouzlující div jižní Afriky

Viktoriiny vodopády jsou velkým lákadlem pro mnoho cestovatelů. Se svou šířkou 1 800 m a výškou 120 m jsou to největší vodopády na celém světě. Zejména proto se roku 1989 staly čestnou položkou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kde se Viktoriiny vodopády nachází

Viktoriiny vodopády najdete na pomezí mezi Zambií a Zimbabwe, ale často jsou spojovány s městem Livingstone, od kterého se nachází přibližně 8 kilometrů. Je to především proto, že byly objeveny Davidem Livingstonem, díky kterému získaly, na počest královny Viktorie, své typické jméno.

Co byste před cestou měli vědět

Určitě byste se měli připravit na velký hluk, který padání masy vody vydává. Rozhodně si v blízkosti vodopádů nepopovídáte a videa taky doporučujeme natáčet bez doprovodných komentářů. Vstupné se pohybuje mezi 10 až 20 USD, podle toho, z kterého území k vodopádu budete přistupovat – zimbabwská strana vstupu je o 10 USD dražší. Rozhodně si nezapomeňte dobře nabít foťák! Díky všudypřítomné mlze a kapičkám vody zachytíte nádherné fotky i pestrobarevné duhy.

Pohodlný luxus i divoký adrenalin

Pokud se jedete podívat pouze na vodopády, na výběr máte ubytování všech kategoriích – od levných hostelů pouze na přespání až po luxusní hotely, které vám poskytnou nezapomenutelný pobyt se vším všudy. Na své s přijdou i milovníci adrenalinu. Řeka Zambezi je ideální k plavení se na raftech. Pokud se nebojíte výšek, můžete se nad vodopády proletět v helikoptéře a prohlédnout si krásu z ptačí perspektivy. Největšího adrenalinu se vám však dostane při bungee jumpingu, který si zde můžete dopřát.