Levné ubytování

Výběr destinace a letenek je prvním krokem k dovolené. Druhým krokem bývá vyhledání hotelu nebo jiného ubytovacího zařízení, kde budete po čas svého pobytu nocovat. Jaké máte možnosti?

Základní druhy ubytovacích zařízení

Hotel – Klasické hotely mají minimálně 10 pokojů a poskytují řadu doplňkových služeb. Mezi nejčastější patří telefonické buzení, přeprava zavazadel, snídaně do pokoje, služby čistírny nebo rezervační služby.

Penzion – Ubytování s 5 až 20 pokoji. Penziony mívají řadu drobných doplňkových služeb a většinou nemají vlastní restauraci.

Ubytovna – Ubytovna je zpravidla levný typ ubytování, který je oblíbený mezi studenty a tzv. baťůžkáři. Ubytovny mají často sdílené pokoje a může se tak stát, že budete v jedné místnosti s dalšími nocležníky.

Motel – Motely jsou populární pro cestující autem nebo na motorce. Tento typ ubytování mívá 10 a více pokojů a jsou postaveny zpravidla u pozemních komunikací. U motelu je velké parkoviště a často je k dispozici i restaurace.

Botel – botel je velice zvláštním typem ubytování. Jedná se o trvale zakotvenou loď, která je uzpůsobena k přenocování, podobně jako třeba houseboat. Tyto „hotely“ jsou velmi populární například v Amsterdamu. Nemusíte se bát, že bys vámi loď přes noc odplula – nemá vlastní pohon.

Soukromé ubytování – Ubytování v soukromí je trendem především posledních let. Takové ubytování může být poskytnuto buď za poplatek, nebo v rámci výpomoci. To je typické například u agroturistiky, kdy můžete bydlet zdarma, ale na oplátku pomáháte v domácnosti s domácími zvířaty. Řada domácností nabízí ubytování zdarma i studentům na výměnných pobytech, kdy je benefitem prohloubení jazykových dovedností.