Last Minute zájezdy

Dostali jste spontánní nápad a chcete letět na dovolenou na poslední chvíli a navíc ještě nějakou tu korunu ušetřit? Potom je cestování Last Minute skvělý nápad! A dokonce máte i řadu možností, jak moc na poslední chvíli letět:

    • Last Minute zájezdy

Last Minute je zájezd tzv. na poslední chvíli. Doprodávají se poslední místa a můžete získat až několik desítek procent slevu. Dovolená Last Minute zpravidla začíná do dvou týdnů od zakoupení zájezdu. Často se můžete setkat i s označením Last Moment.

    • Ultra Last Minute zájezdy

S pojmem Ultra Last Minute dovolená se nesetkáme tak často, ale některé cestovní kanceláře takto označují zájezdy, jejich odjezd je do jednoho až pěti dnů. Na sbalení a dopravu na letiště máte pouze několik málo dnů a bývá zde výraznější sleva než u běžných Last Minute zájezdů.

    • Super Last Minute zájezdy

Super Last Minute jsou označeny zájezdy, které si vybere a zakoupíte až přímo na letišti. Odlet bývá do několika hodin, takže je dobré přijít už sbaleni na cestu. Dovolená Super Last Minute je tak trošku adrenalinovým druhem cestování a je vhodná spíše pro ty, kteří nemají vybranou konkrétní destinaci a chtějí letět prakticky kamkoliv.

 

Výhody a nevýhody Last Minute cestování

Cena

Největší výhodou je určitě cena. U Last Minute zájezdů získáte slevy až desítky procent.

Časová flexibilita

Nemusíte plánovat měsíce dopředu. Letíte tehdy, kdy se vám v kalendáři neplánovaně udělá volno.

Menší nabídka

Last Minute je vlastně takový „výprodej“ posledních volných míst. Je tedy jasné, že je nabídka omezená a nemusíte mít prostor pro další doplňkové služby.

Málo volných míst

Pokud cestujete jako velká skupina, nemusí být volná místa v letadle či v hotelu pro všechny. Často se stává, že je Last Minute zájezd pouze pro poslední 2 členy.

Málo času na přípravu

Zejména v případě Super Last Minute, kdy je odlet do několika hodin od zakoupení zájezdu, máte jen velmi málo času na balení a před odletovou přípravu.