Tulipánová zahrada Keukenhof

Když se řekne Holandsko, málo komu by se nevybavily tulipány, lahodné sýry nebo pověstné větrné mlýny. Víte však, kdy je ta nejlepší doba pro jeho návštěvu? Jsou to konkrétní dva měsíce, kdy rozkvetou celé nekonečné lány tulipánů, hyacintů i lilií v holandské zahradě Keukenhof.

Kdy má zahrada otevřeno a kolik vás bude stát vstupné?

Letos vás zahrada poprvé uvítá 21. 3., čili přesně na první jarní den. Neměli byste s návštěvnou otálet! Keukenhof bude otevřený pouze do 19. května a poté se budete muset spokojit jen s fotkami z internetu. Výše vstupného se pohybuje kolem 17 eur a pokud s sebou vezmete i děti, zaplatíte za jejich vstup jen 8 eur.

Kolik času si na návštěvu vyhradit?

Doporučujeme vyhradit si na návštěvu Keukenhofu minimálně 3 hodiny. Celá zahrada má kolem 30 hektarů a v klidu si projít každé zákoutí není jen tak. Rozhodně si nemyslete, že vás pohled na rozkvetlé tulipány začne unavovat. Záhony jsou upraveny do různých tvarů, obrazců a často se dočkáte i doprovodného programu, který se každý rok liší. Pro snadnější orientaci dostane každý návštěvník mapu, podle které můžete projít celý areál, aniž byste zbytečně bloudili a vraceli se na ta stejná místa.

Na své si přijdou milovníci květin, malíři i umělečtí fotografové

Nebojte se, že vás budou při dlouhé procházce bolet nohy. Zahrada poskytuje několik míst k příjemnému posezení na lavičkách nebo vyhrazených místech přímo na trávě. Pokud máte dostatek času, můžete ho využít i k umělecké malbě květinového zátiší nebo rozvinout svůj fotografický talent a nafotit si jednotlivé květinové záhony i působivé instalace.

Bohatý doprovodný program

Mimo samotnou procházku zahradou na vás čeká řada doprovodných akcí jako jsou ukázky aranžování, speciální květinové výstavy, výlety lodí nebo vyhlídkové lety, které vám umožní prohlídnout si tuto květinovou nádheru z ptačího pohledu. Ochuzené nezůstanou ani děti, které mají k dispozici dětská hřiště, malou ZOO i speciální hon za pokladem.