5 míst kam na dovolenou v únoru

Únor bývá měsícem třeskutých mrazů, kdy je jaro stále ještě v nedohlednu. Pokud už máte lyžování dost a poohlížíte se po trošce tepla, přinášíme vám 5 tipů na exotické destinace, kde se ohřejete i během zimy.

Egypt

 

Délka letu: cca 4 hodiny

Časový posun: +1 hodina

Měna: egyptská libra

Teplota v zimních měsících: 

V Egyptě si přijdou na své především milovníci památek. Výlety za pyramidami jsou považovány za celoživotní zážitek, stejně tak vyjížďky do pouště na velbloudech. Neméně zajímavý je podmořský svět, který můžete objevovat při potápění a šnorchlování. Neměli byste vynechat ani ochutnávku místních specialit. Z egyptské kuchyně si určitě pochutnáte na kebabech z jehněčího nebo skopového masa a zapít je můžete místní lahůdkou – egyptským čajem s lístkem máty. Nezapomeňte však na to, že pro cestu potřebujete platný cestovní pas, a to ještě půl roku po vašem návratu.

Dubaj

 

Délka letu: cca 6 hodin

Časový posun: +4 hodiny

Měna: emirátský dirham

Teplota v zimních měsících: 30 °C

Dubaj prošla za posledních 50 let neuvěřitelnou změnou. Z obyčejné pouště zde vyrostlo supermoderní město s nejvyšší budovou na světě, největším obchodním centrem i nejluxusnějším hotelem Burj Al Arab, který je známý svým tvarem plachetnice. Mimo to je Dubaj skvělou volbou, pokud toužíte po opravdu teplém počasí. V zimě zde můžete očekávat až 30 °C. Mezi zajímavosti, které v Dubaji potkáte, patří rozhodně klimatizované zastávky autobusu i velmi levné ceny benzínu (odhadem 9 korun za 1 litr).

Kapverdy

 

Délka letu: cca 6 hodin

Časový posun: -2 hodiny

Měna: kapverdské escudo

Teplota v zimních měsících: 26-28 °C

Pokud váháte kam na dovolenou v únoru nebo v březnu, vsaďte na Kapverdy. 6 hodinová cesta letadlem sice není nic příjemného, ale za dovolenou na Kapverdských ostrovech rozhodně stojí. Čekají na vás úžasné písečné pláže a krásně čisté moře s teplou vodou po celou zimu. Kapverdy se skládají z 10 ostrůvků, z nichž nejnavštěvovanější jsou ostrovy Boa Vista a Sal.

Srí Lanka

 

Délka letu: cca 4 hodiny

Časový posun: +3,5 hodiny

Měna: Srílanská rupie

Teplota v zimních měsících: 26-27 °C

Srí Lanka je známá především díky čajovým plantážím s jejich neuvěřitelnou rozlohou. Srí Lanka vám však nabídne mnohem víc – hory i možnost surfingu. Pokud budete mít štěstí, narazíte na méně známé pláže, které budete mít pouze pro sebe. Naopak ve větších městech nebudete přes zástupy místních lidí i turistů vědět, komu se dříve vyhnout. Pokud se nestydíte, rozhodně se nebojte na tržištích smlouvat – místní prodejci to berou jako zábavu a vy můžete ušetřit až polovinu ceny!

Kanárské ostrovy

 

Délka letu: cca 4 hodiny

Časový posun: -1 hodina

Měna: euro

Teplota v zimních měsících: kolem 20 °C

Kanárské ostrovy jsou vysněnou dovolenou mnoha turistů. Pro svůj pobyt si můžete vybrat ze sedmi ostrovů: Gran Canaria, La Palma, Tenerife, Lanzarote, La Gomera, El Hierro a Fuerteventura. Ostrovy se liší především možnostmi, jak dovolenou strávit. Některé nabízí bohatý noční život s lahodnými koktejly, jinde zase můžete objevovat přírodu nebo si užívat nádherných pláží s jemným pískem. Menší nevýhoda je nižší teplota vody. Kvůli Atlanskému oceánu očekávejte přes zimu jen kolem 20 °C.