5 nejlepších pařížských kaváren a restaurací

1. Les Deux Magots

Kavárnu Les Deux Magots naleznete na Saint-Germain a rozhodně byste ji neměli vynechat. V minulosti zde seděli takové ikony jako třeba Pablo Picasso nebo slavný spisovatel Ernest Hemngway. Protože se jedná o velké turistické lákadlo, můžete se zde setkat s trochu vyššími cenami. Výhodou je však to, že si můžete udělat rezervaci předem a budete mít jistotu, že v době vaší návštěvy nebude plně obsazeno.

6 Place Saint-Germain des Prés, 75006 Paris, Francie

2. Le p’tit Wagram

Pokud toužíte ochutnat typická francouzská jídla, potom je restaurace Le p’tit Wagram tou pravou volbou. Objednat si můžete vše od baget přes burgery a saláty až po klasická obědová menu. Pokud plánujete svou návštěvu na víkend, dejte si pozor na pozdější otvírací dobu – v sobotu a neděli mohou přijít první hosté až v 10:00.

45 Avenue de Wagram, 75017 Paris, Francie

3. 5 Pailles: Coffee Shop

Tato kavárnička je ideální pro všechny, kdo si ráno rádi přispí. Je pověstná velkými obloženými talíři, které jsou podávány jako brunch – spojení pozdní snídaně s brzkým obědem. Káva je primárně vydávána u pultu. Pokud si však chcete posedět s muffinkem nebo jiným dezertem, je zde další místnost se stolečky.

79 Rue du Faubourg Saint-Denis, 75010 Paris, Francie

4. Odette

Odette se nachází na Rue Galande a na své si přijdou milovníci sladkého a zákusků. Pověsné jsou především krémové pusinky, na které se sem sjíždí většina turistů. Často se zde můžete setkat s právě pořádanou svatbou nebo rodinnou oslavou. Dokonalý zážitek vám doplní i krásný výhled přímo na Notre Dame.

77 Rue Galande, 75005 Paris, Francie

5. Le Cafe Jacquemart-Andre

Le Cafe Jacquemart-Andre naleznete na bulváru Haussmann. V příjemném prostředí si můžete dát koláčky ke kávě, saláty nebo celé obědové menu. Kvůli příjemnému prostředí se zde můžete často setkat s delší čekací dobou, než se uvolní stůl a vy budete moct být usazeni. Určitě si dejte pozor na otvírací dobu, na snídani si sem asi nezajdete. Nejdříve se dveře kavárny otevřou v 11 hodin dopoledne.

158 Boulevard Haussmann, 75008 Paris, Francie