Tajuplná krása Irska přitahuje dobrodruhy i keltské snílky

Věčně zelený ostrov plný přátelských lidí, jedinečných hospod, divoce krásné přírody, historických památek a symbolů harfy a trojlístku – to je Irsko.

Irsko je krásná ostrovní země na západě Evropy s historií sahající až několik tisíc let před náš letopočet. Na svou současnou nezávislost musela čekat až do minulého století. Vaše dovolená v Irsku může být inspirována například naší společnou keltskou minulostí, včetně tradiční keltské kultury. Skvělé cíle tu najdou také milovníci středověké historie a církevních staveb. Anebo vás láká dovolená v Irsku s poznáváním místní drsné přírody? Nejlepší je vybrat si od každého něco a zkusit tuto zvláštní zemi poznat co nejlépe.

Zájezdy do Irska míří velmi často do hlavního města Dublinu za mnoha místními historickými památkami, včetně katedrály sv. Patrika, irského patrona, Dublinského hradu a Národního muzea. Do Dublinu určitě zamíří i milovníci piva Guinness. Stejnojmenný pivovar zde má dokonce své muzeum Guinness Storehouse a irské pivo vám nalijí v řadě místních hospod. Také literární fanatici se v Dublinu mohou vydat po stopách řady známých spisovatelů, kteří zde žili.

Zájezd do Irska může být i poznávací. Můžete se vydat do města Cork, přezdívaného irské Benátky. Irsko je ale atraktivním cílem pro příznivce divokého mořského pobřeží, zelených pahorků a větrných útesů s majáky.