Růžový svátek Hanami

Růžové květy třešně pilovité, častěji známé jako sakura, jsou neodmyslitelně spojené s Japonskem. Hanami, japonsky psáno 花見, je populární svátek, na který se sjíždějí turisté z celého světa. Na přelomu března a dubna rozkvetou tisíce stromů a vy tak můžete vidět nezapomenutelnou scenérii záplavy růžové.

Oslavte jaro v záplavě růžové

V období Hanami nejsou v Japonsku růžové jen okvětní lístky, ale i speciální pochoutky, jako třeba sakurový čaj, růžové zákusky nebo sakurová káva. Jarní teplota sice ještě neumožní krátký rukáv, ale rozhodně bude příjemná na to, abyste si poseděli v rozkvetlém parku plném lampionů a zpěvu. Že se tento svátek bere velmi vážně dokazuje i to, kolik času je věnováno co nejpřesnějšímu odhadu, kdy začnou kvést první stromy. Pečlivě je sledována četnost srážek i zimní teploty.

Období klidu a odpočinku

V Japonsku je Hanami svátkem oslavy krásy a klidu. I proto si hodně místních bere dovolenou a věnuje tento kouzelný čas své rodině, přátelům a nejbližším. Pomíjivost sakurových lístků je dostupná všem. Většina alejí je volně dostupná a pokud nevyhledáváte davy lidí a raději v klidu sami přemýšlíte, najdete spoustu rozkvetlých stromů u jezer a méně frekventovaných parků. 

Pro letošní rok 2019 se hlavní sezóna kvetení odhaduje od 22. března do 2. května.