Lago di Garda, největší jezero Itálie

Gardské jezero, italsky psáno Lago di Garda, zná každý cestovatel. Nachází se na severu Itálie a největším přítokem je aktuálně řeka Sarca. Víte však jak vzniklo a proč je mezi turisty tak oblíbené?

Gardské jezero je díky ledovcovému původu azurově modré a láká na romantické procházky i bohaté sportovní vyžití. Výhodou je i jeho dobrá dostupnost. K jezeru se dostanete autem či autobusem zruba za 8 hodin. Velkým lákadlem je zábavní park Gardaland a nedaleko stojící aquapark.

Zajímavá fakta o Lago di Garda:

    • délka jezera činí 51,6 km
    • na šířku je jezero široké 17,2 km
    • hloubka dosahuje kolem 136 m
    • v nejhlubším místě má jezero až 346 m

Bohaté možnosti sportovního vyžití

Na své si přijdou milovníci vody, hor i přírody. Na jezeře je ideální prostor pro koupání, windsurfing i další vodní aktivity. Ačkoliv byste to možná neřekli, Gardské jezero je lákadlem i pro horolezce. Kolem jezera se rozprostírá řada skalních stěn, které jsou pro horolezce jako stvořené. Všude v okolí se nachází i řada cyklostezek, které jsou vhodné pro krátké vyjížďky a celodenní trasy. Ze sedla kola se můžete podívat za překrásnými vinicemi i po malebných městečkách. Pokud místo aktivního sportu vyhledáváte spíše slunění na pláži, i tu vám Gardské jezero poskytne.