Kam na dovolenou v dubnu

V dubnu už je vzduch provoněný kvetoucími stromy a teplé počasí přímo vybízí k cestování. Láká vás navštívit nějakou zajímavou zahraniční destinaci, ale zároveň nechcete cestovat mnoho hodin? Vyberte si z našich tipů na místa v Evropě, kde je jaro v plném proudu.

Jarní Benátky – Itálie

Benátský karneval

Přestože pověstný karneval už nestihnete, i tak jsou Benátky vyhledávanou jarní destinací. Navštivte Náměstí Svatého Marka, Dóžecí palác i Baziliku svatého Marka. Jako třešničku na dortu můžete zažít projížďku na Gondole nebo si vychutnat k snídaní křupavé pečivo v jedné z útulných kavárniček.

Adresa: Piazza San Marco, 30100 Venezia VE, Itálie

 

Zámek Versailles – Francie

Versailles

U květin a zahrad ještě zůstaneme, konkrétně ve Francii u zámku Versailles. Tyto zahrady jsou natolik krásné, že byly roku 1979 zapsány na světové dědictví UNESCO. Zahrady naleznete přibližně 20 kilometrů od hlavního města Paříž.

Adresa: Place d’Armes, 78000 Versailles, Francie

 

 

Květinové zahrady Keukenhof – Holandsko

Keukenhof

Zahrada Keukenhof má své brány otevřeny od od 21. března do 19. května. V tomto krátkém čase uvidíte nekonečné lány tulipánů, hyacintů a lilií. Rozhodně doporučujeme navštívit i nedaleký skanzen s větrnými mlýny typickými pro celé Holandsko.

Adresa: Stationsweg 166A, 2161 AM Lisse, Nizozemsko