Kdy cestovat na Kypr za nejlepším počasím

Kypr je jednou z destinací, kde je krásné počasí v jakémkoliv ročním období. Zimy jsou mírné a v létě si užijete skutečně velká horka. Kromě pěkného počasí láká Kypr i na historické památky, nádherné pláže a pěkně teplé moře.

Jarní měsíce

Průměrné teploty: 15-28 °C

Jarní teploty na Kypru se často podobají našemu chladnějšímu létu. Díky tomu, že ještě nevypukla největší horka, je jaro nejlepší pro turistiku, potápění a také si přijdou na své horolezci. Příroda je v tyto měsíce krásně rozkvetlá a můžete obdivovat rozlehlé louky i právě kvetoucí divoké orchideje. Vydat se můžete například do místního národního parku Akamas Peninsula National Park. Co se týče událostí, na jaře zažijete oslavy Velikonoc a můžete lépe poznat místní tradice.

Letní měsíce

Průměrné teploty: 40-45 °C

Léto na Kypru je jen pro skutečné milovníky horka. Teploty stoupají až k 40 °C, takže většinu dne nejspíš strávíte u moře nebo na lehátku u bazénu – náročná turistika se v tomto horku moc nedoporučuje. Večer si však užijete perfektní počasí na venkovní posezení, večerní procházku nebo noční koupání. Denní teploty moře jsou kolem 33 °C, takže ani ve večerních hodinách není voda o moc studenější. Navíc v tomto období můžete v moři potkat želvy, které přitahují vysoké teploty vody. Z pořádaných akcí můžete zažít například Limassol Wine Festival nebo Paphos Beer Festival.

Podzimní měsíce

Průměrné teploty: 18-22 °C

Podzimní měsíce jsou nejlepší, pokud vyhledáváte klid a volnější pláže. Můžete využít i výhodnějších cen na ubytovací služby i v restauracích. Hrozí však vyšší riziko srážek, takže určitě přibalte deštníky. I přesto všechno se dá ještě stále koupat v moři a večerní procházky si užijete při 20 stupních. Také výlety budou mnohem příjemnější. Na přírodě se podzim projeví tak jako u nás – na procházkách si užijete barevné stromy a rostoucí vinice.

Zimní měsíce

Průměrné teploty: 13-15 °C

I zima je na Kypru v podstatě teplá. Teploty často dosahují přes 15 °C, na koupání to však už není. Zimní měsíce nejsou moc vyhledávané. Zima na Kypru je tzv. nijaká – je příliš chladno na koupání a příliš teplo na zimní sporty, jako je lyžování nebo snowboarding. Na druhou stranu můžete tento čas využít pro poznávání místních muzeí, kostelů a také si můžete vychutnat řadu festivalů. Pokud jste otužilí, můžete se i vykoupat, ale teplota moře nedosahuje více než 15 °C.