5 TOP destinací pro rok 2020

Nový rok odstartoval a je nejvyšší čas začít plánovat, kam se letos vydat na dovolenou. Připravili jsme pro vás seznam TOP destinací pro rok 2020, které pro vás určitě nebudou zklamáním.

Dubrovník

Chorvatsko

Chorvatsko je taková stálice a jeho oblíbenost v průběhu let rozhodně neklesá. Je to země, kde si přijdou na své jak mladí, tak i starší generace, která zde najde klid a relaxaci. Chorvatsko vám nabídne dlouhá malebná pobřeží, krásné ostrovy i vyjížďky na lodích. Co se týče zmíněných ostrovů, těch máte na výběr opravdu hodně – přes neuvěřitelných 1 200! V období letních prázdnin je nejoblíbenější Dubrovník – nejenom, že se jedná o krásné město plné památek, ale také se zde natáčela série známého seriálu Game of Thrones. V zimě je naopak hojně navštěvovaný Záhřeb, který je zároveň hlavním městem Chorvatska.

Turecko

Turecko nabízí kromě krásně teplého moře i přírodní krásy, historické památky a jedny z nejkrásnějších pláží světa. Najdete zde i romantické zátoky a ostrůvky.Turecko je ideální jak pro mladé, rodiny s dětmi i seniory. Můžete si zde užít relax na pláži, výlety do historických měst i plavby kolem tureckého pobřeží.

Buddha

Srí Lanka

Srí Lanka je exotická destinace, která stále roste v popularitě, zejména mezi mladými cestovateli. Srí Lanka je ideální destinací pro všechny dobrodruhy, které láká na vlastní oči vidět volně pobíhající zvířata, velkolepé chrámy i typické drinky v kokosovém ořechu uprostřed sněhobílé pláže. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů. 

Malá mořská víla

Dánsko

Je celkem jedno, v kterou roční dobu se rozhodnete do Dánska cestovat – vždy vás okouzlí svými lesy i architekturou. A že je příroda v Dánsku opravdu krásná! Díky ekologickému smýšlení této země jsou přírodní krásy zachovalé a právem je Dánsko nazýváno nejkrásnějším městem v Evropě. Nejnavštěvovanější je pravděpodobně Kodaň, kde můžete navštívit bezpočet zajímavých míst a ochutnat typickou skandinávskou kuchyni v jedné z místních restaurací. 

Koloseum

Itálie

V Evropě ještě chvíli zůstaneme a podíváme se na Itálii. Itálie láká hlavně na výbornou italskou kuchyni – domácí těstoviny, italskou pizzu a výborné bílé víno. Mimo jiné nabízí Itálie stovky památek a historicky významných míst jako je Fontána di Trevi, Španělské schody, Koloseum a spoustu nábožensky významných míst. Pokud nevyhledáváte turistiku, můžete se například opalovat na útesech Riomaggiore nebo se procházet uličkami starodávného Říma.