Kam na dovolenou s dětmi – TOP 5 evropských destinací

Přestože existují výjimky, většinou u dětí s poklidnou dovolenou strávenou celý den sluněním na pláží nepochodíte. Dopřejte vašim dětem trochu adrenalinu, spoustu zábavy a dokonce i vzdělání formou zábavných zájezdů uzpůsobených i těm nejmenším. Pokud se ptáte „kam na dovolenou s dětmi?“ podívejte se na top  5 destinací v Evropě, které jsou rájem pro malé návštěvníky.

1. Anglie

Přestože je Anglie považovaná za klidnou zemi, program pro děti umí udělat opravdu skvělý! Hlavním lákadlem bude pro milovníky Harryho Pottera kouzelný svět v ateliérech Warner Bros. Zde se můžete podívat na všechny filmové kulisy, projít se po Příčné ulici, ochutnat máslový ležák a navštívit úžasný obchůdek plný hůlek, hábitů i ostatních filmových rekvizit.

Pro nejmenší je ideální prohlídka pohádkového světa zlobra Shreka, která se nachází hned vedle London Eye, kde zažijete kromě krásného výhledu i trošku toho adrenalinu. Pro větší děti, které mají pro strach uděláno, doporučujeme návštěvu London Dungeon, kde se poučí zábavnou formou o historii Londýna.

U vzdělání ještě zůstaneme a rozhodně musíme zmínit Přírodopisné muzeum (Natural History Museum), kde se zábavnou formou dozvíte více o říši zvířat i o vzniku celé země. V muzeu vědy (Science Museum) se zase podíváte na mnoho vědních oborů od matematiky až po obrovské raketoplány. Tato muzea jsou vhodnější už pro trochu větší děti, přesto je zde řada interaktivních her i pro nejmenší.

Úžasným zážitkem je i Londýnská ZOO, kde kromě tradičních zvířátek zažijete speciální expozice netopýrů i exotických plazů.

2. Francie

Francie má jedno hlavní lákadlo, které znají děti po celém světě. Správně, Disneyland! Tady se promění dovolená s dětmi v pravý sen, protože Disneyland láká všechny věkové kategorie. Nachází se nedaleko Paříže, takže můžete svou cestu spojit i s návštěvou tohoto romantického města.

Menším dětem uděláte určitě radost návštěvou druhé nejstarší ZOO v celé Evropě, kde můžete kromě klasických expozic zažít i návštěvu tajuplné džungle!

3. Rakousko

Rakousko máme poměrně blízko i autem a můžete se tam vydat třeba na prodloužený víkend s dětmi. S malými princeznami byste se měli podívat do Schönbrunnu, který je považován za nejkrásnější zámek Vídně. V přilehlých zahradách si můžete na chvíli odpočinout a užít si třeba odpolední piknik. Za návštěvu stojí určitě vídeňská ZOO, která se pyšní skutečnou raritou – jako v jediné evropské ZOO uvidíte pandu velkou!

Obrovským lákadlem je samozřejmě Prátr, na ten si však vyhraďte hodně času. Velkou výhodou je to, že nemusíte platit vstup do zábavního parku jako takového – platíte za každou atrakci zvlášť. Děti se zde mohou projet na kolotočích, navštívit zámky hrůzy i vychutnat si výhled z obrovského práterského kola.

4. Německo

U německy mluvících zemí ještě chvilku zůstaneme a podíváme se, jak skvělá může být dovolená pro děti v Německu. Pro milovníky vody rozhodně doporučujeme aquapark Tropical Inslands. Tento vodní svět naleznete ve velkém bývalém hangáru a můžete zde strávit jak celý den tak i přenocovat ve stylových stanech přímo na pláži.

Pro milovníky Lego stavebnic doporučujeme návštěvu německého Legolandu. Zde se děti vyřádí na atrakcích, zažijí virtuální realitu a dokonce se projedou na horské dráze.

V Norimberku zase stojí za to návštěva místního Delfinária, kde uvidíte kromě delfínů i cvičené lachtany a kapustňáky.

5. Polsko

Asi nejznámější a největší zábavní park Polska je Energylandia s téměř 60 atrakcemi. Na své s zde příjdou všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po dospělé. Jsou zde tři hlavní zóny – pohádková zóna speciálně pro děti, zóny pro celé rodiny i zóny pro starší milovníky adrenalinu.

Ze zábavních parků v Polsku rozhodně doporučujeme i Inwałd Park. Mimo klasické kolotoče, horské dráhy a skluzavky zažijete i cestu labyrintem, projížďku po kluzišti nebo 5D kino.

Pokud vaše děti obdivují dinosaury, neměli byste vynechat JuraPark Krasiejów. Uvidíte zde přes 250 dinosaurů včetně skleněné podlahy, po které se projdete přímo nad skutečnými paleontologickými objevy.