Greenwich – nultý poledník v Londýně

Plánujete cestu do Londýna a nechcete vynechat žádnou zajímavost? Potom musíte navštívit opravdovou kuriozitu – místo, od kterého se počítá veškerý světový čas!

Co je Greenwich a proč se vyplatí návštěva

Greenwich je část východního Londýna. Toto místo je však zajímavé tím, se jedná o světový nultý poledník. Nultý poledník je místo, které dělí zeměkouli na západ a východ což znamená, že vám Greenwich poledník umožní stát v jednu chvíli každou nohou na jiné polokouli. Toto místo nemá jen geografickou hodnotu, je odtud také nádherný výhled na Londýn a moc pěkný park k odpolednímu pikniku, procházce nebo sportovnímu odpoledni s dětmi.

  • Greenwich park – Jedná se o nejstarší královský park, který je dokonce památkou UNESCO. V parku si užijete krásné procházky a pokud budete na kole, můžete využít i několik cyklostezek. I přes jeho velkou rozlohu se nemusíte bát o to, že vás přepadne hlad. Stačí se vydat jakýmkoliv směrem a dřív nebo později narazíte na stánek s kávou nebo čerstvým pečivem.
  • Greenwich Observatory – celým názvem The Greenwich Royal Observatory London slouží jako hvězdárna a muzeum astronomie. Je to také hlavní cíl cesty každého, kdo jede do Greenwich na obhlídku nultého poledníku. Otevírací doba je v každý den od 10:00 do 17:00 a počítejte se vstupným.

Kde je Greenwich a jak se tam nejlépe dostat

Nejbližší stanice metra: North Greenwich

Cesta autobusem: autobus č. 188, který jede až k bráně Greenwich Park

Adresa pro cestu pěšky: Blackheath Ave, Greenwich, London SE10 8XJ