Co si sbalit na letní festival?

S příchodem léta a letních prázdnin se rozjíždí festivalová sezóna – a letní hudební festivaly k létu neodmyslitelně patří. Těšíme se, až si užijeme své oblíbená kapely na živo, pobavíme se s přáteli a dopřejeme si dobrou skleničku a skvělé jídlo. Před odjezdem nastává dilema, co s sebou na letní festival, aby nám nic nechybělo, ale přesto se věci vlezly do batohu nebo menší víkendové tašky.

Pár kousků, které se dobře kombinují

I když chceme i na festivalu vypadat dobře celý den i noc – není nutné s sebou brát celou letní garderóbu. Přichází otázka – jak se obléct na letní festival. Věci by se měly vejít do malého zavazadla a to nejlépe batohu, se kterým se cestuje nejlépe. Přibalte si věci z nemačkavých materiálů, aby přežily cestu bez pomačkání. Počasí nepodceňujte, na druhou stranu, ale nejedete na dovolenou, takže kraťase, tílko a tenisky jsou základ, který nezabere ani tolik místa. Pokud dáváte přednost šatům, přibalte si legíny a mikinu, které obléknete večer, když se ochladí. Pro jistotu je dobré myslet i na to nejhorší – na déšť. Stylové gumáky a pláštěnka vás ochrání a stejně budete vypadat pořád skvěle. Pokud předpověď hlásí úmorná vedra, přibalte si plavky, které nezaberou skoro žádné místo a zajisté se mohou také hodit a ještě máte šanci, že se krásně opálíte.

Nezbytná kosmetika

Pánové toho opravdu moc nepotřebují, a když si přibalí kartáček na zuby a pastu – je to obdivuhodné. Oproti tomu ženy potřebují své kosmetické nezbytnosti, i když spí na louce ve stanu. Naštěstí se kosmetika dá zakoupit i v menším cestovním balení – díky bohu. Takže pleťový krém, sprchový gel, šampón, deodorant a oblíbený parfém doma nemusíte nechávat – jen si vše pořiďte v praktickém malém balení. Všechno se vám tak vejde do malé kosmetické taštičky a v batohu věci nezaberou moc místa. Nezapomeňte ani na základní malou lékárničku – připravte si nastříhané náplasti, odstřihněte z plata pár léků na bolest hlavy – kdyby náhodou a pro jistotu se vybavte také léky na alergii a dezinfekcí.

Využijte poslední volné místo

Bez powerbanky nebo solární nabíječky se neobejdete – pokud chcete zůstat i na festivalu ve spojení se světem. Moderní telefony jsou za pár hodin vybité a ve stanovém městečku sice zásuvku možná najdete, ale komu by se chtělo u ní stát a čekat, až se mobil nabije. Proto využijte možnost vlastního nabití.

Kromě peněženky je už asi poslední věcí, na kterou byste neměli rozhodně zapomenout – vlhčené ubrousky. Zachrání mnohé – zajistí alespoň minimální hygienu a při odchodu z mobilních toalet to bez nich snad ani nejde.

Teď už máte všechno, co budete potřebovat a můžete se konečně vydat vstříc novým letním zážitkům.