Česká republika – země mnoha krás ve středu Evropy

Česká republika je země mnoha krás ve středu Evropy. Užijte si Česko všemi smysly: Ochutnejte místní speciality, nechte se hýčkat v lázních, toulejte se přírodou po horách, nebo jen od města k městu.

Žijeme v úžasné zemi, která patří mezi nejpopulárnější turistické destinace na světě. Z turistických lákadel nám chybí jen moře a velehory, ale dovolená v Česku může přesto nabídnout skvělé zážitky. V České republice je obrovské množství historických památek – hradů, zámků, kostelů, klášterů, či celých center historických měst. Stejně tak je v ČR řada unikátních přírodních krás od skalních měst na severu až po rybniční soustavy na jihu Čech, od moravských nížin po nejvyšší vrcholky českých i moravských hor. Dovolená v Česku se může odehrát v nejluxusnějším hotelu i v turistické ubytovně nebo pronajaté chalupě či chatě. A každý rok přicházejí Češi s novými nápady.

Klidný čas můžete zažít třeba v lázních – minerální voda, rašelina, unikátní léčebné postupy a mnoho dalšího pomáhá dostat zpět do formy statisíce návštěvníků každý rok. Doslova ráj tady najdou cyklisté, ať už se rekreačně projíždíte třeba po hrázích rybníků kolem Třeboně, šlapete s kolem do kopců, objíždíte vinné sklípky či typické české hospody. Turistické značení je v ČR jedno z nejlepších na světě. Na své si přijdou i milovníci koupání, ať už přírodního v rybnících a jezerech, nebo návštěvníci některého z mnoha akvaparků, bazénů či koupališť.