Albánie – zatím neobjevená krása Balkánského poloostrova

Albánie je zatím neobjevená krása Balkánského poloostrova.Pohostinní lidé, divoká příroda, krásné hory, historické památky i klasická středomořská pohoda na plážích – to vše je Albánie.

Albánie je pro většinu Čechů ještě turisticky neobjevenou zemí, i když leží nedaleko. V posledních letech se však díky investicím do dopravní infrastruktury i turistického průmyslu stává dovolená v Albánii stále častější realitou i pro nás. Země má co nabídnout jak milovníkům krásné přírody, tak odpočinku na plážích Jaderského a Jónského moře. Díky své poloze pak je fyzickým dokladem bouřlivé historie v jihovýchodní Evropě a na Balkánském poloostrově, jejíž doklady lze najít na každém kroku – od pozůstatků antických staveb přes středověké památky až po bizarní doklady nedávné komunistické minulosti.  Dovolená v Albánii tak může být tradičním i zcela neobvyklým zážitkem.

Albánie je někdy označována jako země hor, takže si na své přijdou milovníci horských túr takřka nedotčenými terény. Nejvyšším vrcholem je Velky Korab vysoký 2769 m. Vysoké hory se střídají s krásným hlubokým údolím s divokými řekami a jezery. Najdete tady i vzácné druhy zvířat. Hlavním městem je vnitrozemská Tirana, ale za nejstarší město je považována Drač (albánsky Durrësi nebo Durrës) založená v 7. století. To je také častým cílem pro zájezdy do Albánie směřující za odpočinkem na krásných písčitých plážích.