Mallorca – ostrov plný úchvatných míst

Mallorca je největším španělským ostrovem, který se nachází ve Středozemním moři v souostroví Baleáry a určitě stojí za více než jen odpočinek u moře. Hlavním městem ostrova je Palma, lze se ovšem setkat i s delší verzí Palma de Mallorca, která není oficiální.

Pokud letíte na Mallorcu nejen kvůli rekreaci na nádherných plážích a přemýšlíte, zda si na ostrově půjčit auto, tak už neváhejte a udělejte to. Takového rozhodnutí určitě nebudete litovat. Všude je to kousek a dostanete se tak na spoustu nádherných míst.

Samotná Palma je krásné město, ve kterém se nachází jedna z hlavních dominant ostrova – Katedrála Panny Marie. Najdete ji kousek od pobřeží a je z ní nádherný výhled nejen na moře, ale i na přístav. Historie katedrály sahá zhruba do 13.století a je vystavena v gotickém stylu. Přilehlá fontána a další stavby v její blízkosti jen podtrhují její krásu. Procházka po městě je rovněž velmi zajímavá

Tipy na pár výletů po ostrově

Pláží kolem ostrova je spousta. Některé jsou otevřené a jiné v menších či větších zátokách. Jednou z vhodných pláží pro pobyt s dětmi je písečná pláž Cala Millor, která má velmi pozvolný vstup do moře. Kousek pod nejsevernějším bodem ostrova se nachází pláž Port de Pollenca, na které si můžete užívat nejen odpočinek, ale i vodní sporty.

Mys Cap de Formentor je nejsevernější bod ostrova, ke kterému se dá pohodlně dostat autem a je jedním z nejoblíbenější turistických cílů. Kromě nádherných výhledů na moře a hory je zde možnost si v budově majáku zakoupit občerstvení a upomínkové předměty.

Další velmi populární místo nejen pro milovníky moře, ale rovněž i pěší turistiky je kaňon Torrent de Pareis s přilehlou úzkou oblázkovou pláží l’Olla. Tento kaňon je jedním z největších ve středozemním moři a nabízí možnost pěší turistiky, kde je i v horkých dnech velmi příjemné klima. Skvělým zážitkem může být pro spoustu lidí pouhá cesta na toto místo, pokud se sem ovšem nevydáte lodí. Silnici, která vede do přilehlé vesnice Sa Calobra, se právem přezdívá „had“ a pro vášnivé řidiče bude jistě skvělým zážitkem.

Nejen pro děti je skvělým výletem návštěva Marinelandu, který se nachází přibližně 30 kilometrů od letiště v Palmě. Probíhají zde představení s delfíny, lachtany a papoušky. Můžete si zde zaplatit i interakci s různými zvířaty nebo se zde jen procházet mezi voliérami plnými ptáků Kakadu, Ara a dalšími. Velkou výhodou je vstupné, které se platí jednorázově nehledě na dobu, kterou zde strávíte a počet show, které uvidíte. Samozřejmostí je i vlastní restaurace s výhledem na moře.

Mallorca je opravdu krásným místem, které nadchne snad všechny typy turistů.

Autorka článku: Nikola Haková