Kuba – Karibský ráj, tabákové plantáže, bílé pláže a krásné moře

Karibský ráj, tabákové a třtinové plantáže, bílé pláže a krásné moře – to vše najdete na Kubě, ostrově, který leží je kousek od pobřeží Floridy.

Dovolená na Kubě přináší jedinečný mix tropické exotiky s nádhernými plážemi s bílým pískem, které omývá zelenomodré moře. Užijete si zde především dostatek místní skvělé kuchyně, míchaných drinků s vyhlášeným kubánským rumem i návštěvami tabákových plantáží či výroben vyhlášených doutníků. Ulice hlavního města Havany i dalších kubánských měst brázdí stará americká auta a návštěvník má pocit, jakoby se vrátil v čase, zvlášť když zazní typická kubánská hudba. Dovolená na Kubě je cenově dostupná a stále lepšící se kubánská turistická infrastruktura poskytuje návštěvníkům dostatečné pohodlí.

Zájezdy na Kubu míří nejčastěji do Havany a jejího okolí, a pak na Varadero. Havana je typickým koloniálním městem, jehož historie sahá až na počátek 16. století. Díky své architektuře je na seznamu dědictví UNESCO. Najdete tady například pevnost Castilo de la Real Fueza, katedrálu, budovu Kapitolu, nebo také muzeum rumu. Krásní pláže jsou přímo v Havaně, ale ještě vyhlášenější je letovisko Varadero, které leží jen 150 km od Havany směrem na východ. Leží na velmi úzkém poloostrově Hicacos a jeho hlavním lákadlem je 16 km dlouhá pláž.