Kdy jet do Singapuru, jak zde platit a čím cestovat?

Láká Vás dovolená v Singapuru? Přečtěte si, kdy je ta nejlepší doba pro návštěvu této supermoderní země a nastudujte vše potřebné ještě před odjezdem.

Kdy jet do Singapuru

Období, kdy letět do Singapuru za nejlepším počasím je hned několik. Nejvíce se doporučuje duben až květen. Teploty zde totiž neklesají pod 20 stupňů, a to dokonce ani přes noc. Přes den je zde běžně přes 30 stupňů a sluníčka si užijete denně až 12 hodin. Nenechte se však zmást teplým počasím a přibalte deštník nebo pláštěnku. Mezi listopadem a lednem je zde hodně srážek a extrémně vysoká vlhkost až k 80%. Nicméně ani toto období není k zahození, protože seženete jedny z nejlěvnějších letenek.

Jak do Singapuru nejrychleji

Vzhledem k velké vzdálenosti je nejběžnější volbou letecká doprava. V Singapuru se nachází jen jedno hlavní letiště Changi Airport Singapore a zpět můžete odletět z téhož letiště nebo odlétat z Kuala Lumpur nebo z Bangkoku. 

Singapur místní čas: + 8 hodin

Délka letu do Singapuru: 15-18 hodin s jedním a více přestupy

Letecké společnosti lítající do Singapuru: Emirates, Air France, British Airways, Turkish Airlines

Cena zpátečních letů do Singapuru: 12-18 000 Kč

Jak platit v Singapuru

V Singapuru je platnou měnou SGD – singapurský dolar. Aktuálně (červen 2019) se kurz Singapurského dolaru pohybuje kolem 16,5 korun. Hodnota Singapurských bankovek se pohybuje následovně:

  • 1 singapurský dolar = 100 centů
  • Mince najdete v hodnotách 10 centů, 20 centů, 50 centů a 1 singapurský dolar.
  • Bankovky naleznete v hodnotách 2 dolary, 5 dolarů, 10 dolarů, 50 dolarů, 100 dolarů, 1 000 dolarů a 10 000 dolarů.

Dejte si pozor na to, že přímo v Singapuru nesměníte ve směnárnách české koruny. Je tedy dobré mít připravenou nějakou hotovost, protože vlak z letiště zpravidla nelze platit kartou. V hlavních městech však není problém vybrat z bankomatu nebo provádět platby platební kartou. Jedinou výjimkou jsou pouliční prodejny s fast food občerstvením – zde berou zpravidla pouze hotovost.

Jak cestovat v Singapuru

Veřejnou dopravou

Z hromadné dopravy je nejčastěji využívané metro – Super Mass Rapid Transit. Ceny za MHD se pohybují v přepočtu kolem 40 korun. Jízdenku zakoupíte před cestou a můžete i ještě opakovaně dobít. V rámci hromadné dopravy můžete využít i městské autobusy.

Půjčeným automobilem

Pokud se rozhodnete půjčit si auto, dejte si pozor na to, že se v Singapuru jezdí po levé straně.