Kdy cestovat na Nový Zéland

Vzhledem k dálce, kterou musíte při návštěvě Nového Zélandu překonat, předchází tomuto výletu velké plánování. Jedním z plánů je i to, kdy na Nový Zéland cestovat. V každém ročním období vám totiž tato kouzelná země nabídne zcela odlišný zážitek. 

Roční období naopak

V našem klimatickém pásmu jsme zvyklí na klasické pořadí jednotlivých ročních období – jaro, léto, podzim a zima. Nový Zéland však leží tzv u „protinožců“ na jižní polokouli. Z toho důvodu se připravte na to, že zde bude zcela odlišné klima než momentálně panuje v České republice.

Oproti Česku se zde nesetkáte s vyloženým horkem nebo tuhými mrazíky. V letních měsících se teploty pohybuji kolem příjemných 20 stupňů a v zimě se teplota dostane pod nulu jen výjimečně a navíc pouze v horských oblastech. Počasí je zde však velmi nepředvídatelné a k jeho změně může dojít během chvíle. Nebuďte tedy smutní, pokud vám bude některý den pršet. Počasí se může změnit i několikrát za den a za hodinu klidně může svítit slunce.

Které měsíce jsou po návštěvu nejlepší?

Nedá se říct, že by byl nějaký měsíc k návštěvě vyloženě nevhodný. Největší turistický nával nastává v období Vánoc, Velikonoc a samozřejmě přes školní prázdniny. Tato období jsou bohužel spojena i s vyššími cenami za letenky i místní ubytovací služby.

  • Jaro je na Novém Zélandu v plném proudu v září až v listopadu. V tuto dobu se pokocháte rozkvetlými květinami, stromy a nekonečnými loukami. Stejně tak se však připravte na jarní deštíky, které jsou v tomto období velmi časté.
  • Léto začíná na Novém Zélandu v prosinci a končí v únoru. V tomto období je také znát více turistů, protože je novozélandské léto hlavní turistická sezóna. Časté jsou v tuto dobu i plavby a pobyty na lodi.
  • Podzim zažijete mezi březnem a květnem a stejně jako jaro je tento čas ideální k výšlapům a poznávání krajiny. Teploty jsou velmi příjemné a příroda hraje všemi barvami. Opět však hrozí častější srážky a nečekané deště.
  • Zima je zde v období našeho léta – čili v měsících červen až srpen. V tuto dobu se můžete zajet zchladit nebo si zalyžovat na Mount Hutt nebo do Canterbury.