Jak cestovat se psem v autě?

Každý majitel domácího mazlíčka ví, jak je s nimi někdy obtížné cestovat hromadnou dopravou. Řada psů nesnese náhubek, zároveň může být v dopravních prostředcích horko, příliš mnoho lidí nebo děti nebo riziko, že potkáme a ohrozíme nějakého alergika. Dejte si však pozor na to, že i ve vlastním autě musí cestování se psem splňovat několik základních podmínek. V opačném případě se totiž setkáte s dost tučnou pokutou.

Nikdy nemějte psa na volno!

Pokud je to možné a váš pejsek je menší, vždy ho převážejte v přepravce, která je pro tento účel ideální. Nestane se totiž, že se pejsek vyvlékne z popruhu a skočí vám při řízení pod nohy.

Na trhu existuje i řada postrojů a bezpečnostních pásů pro psy, které sou po cestování autem také v pořádku. Podle velikosti pejska vyberete vhodný, který ho nebude ani škrtit, ale zároveň ho pevně udrží na sedadle a nedovolí mu vyvléci se.

Jestli nechcete psa omezovat při jízdě v prostoru, můžete si nainstalovat speciální branku, která bude oddělovat prostor předních a zadních sedadel. Často se využívá v policejních autech, ale skvěle poslouží i majitelům pejsků, kteří mohou v zadní části, případně i kufru, pobíhat podle libosti.

Nezapomínejte na pitný režim

Při cestování nezapomínejte, že čím více rostou teploty, tím více potřebuje váš pejsek tekutiny. To vyřešíte cestovní lahví, kterou byste měli mít neustále u sebe.