3 tipy, co vidět v Barceloně

Říká se, že je Barcelona jedním z nejromantičtějších míst na světě. Dlouhé pláže však není to jediné romantické, co může Barcelona nabídnout. 

V Barceloně můžete obdivovat stará díla Antoniho Gaudího, katalánské architektonické poklady, které dodají návštěvě Španělska ten správný nádech. Poznejte místa, která učiní váš výlet do Barcelony nezapomenutelným.

Sagrada Familia

La Sagrada Familia je místo, kde můžete obdivovat díla  Antoniho Gaudího, Lluíse Boneta i Gariho, Francisca de Paula del Villar y Lozano, Domènec Sugrañes i Gras a mnoha dalích. 

První kámen této majestátní stavby byl položen v roce 1882. Představuje architekturu, která přežila útoky válečníků, zub času, navzdory tomu není stále dokončena a práce na budově pokračují dosud.

Očekává se, že bude dokončena do roku 2026, tato skvělá 18věžová stavba kombinuje architektonické styly modernismu, secese, španělské gotiky, noucentismu a je obklopena majestátními fasádami nazývanými fasáda Narození Páně, fasáda Passion a fasáda Glory. 

Více infromací o Barceloně 

Kouzelné fontány na Montjuic

Font Màgica na Montjuic představují úchvatnou světelnou show doprovázenou strhující hudbou. Diváky fontány uchvacují již od roku 1929.

Díky více než 50 dokonale zpracovaným choreografiím a neuvěřitelným odstínům barev odcházejí návštěvníci se „spadlou bradou“.

Dobrou zprávou je, že po celý rok jsou představení bezplatná, pro místní i turisty. Pokud se rozhodnete fontány navštívit, zkontrolujte si na oficiálním webu načasování show.

Parc Guell

Posazený vysoko na kopci Carmel Hill se nachází Parc Guell. Park je považovaný za jedno z nejromantičtějších míst v Barceloně. Jeho tvůrcem není nikdo jiný než velký Antoni Gaudí. 

Přestože většina jeho děl zůstala nekompletní, Park Guell je i nadále jednou z jeho nejbarevnějších a nejživějších mozaik, která během roku přitahuje obrovské množství lidí. Za prohlídku památkové zóny, která zahrnuje hlavní vchod, terasu a mozaiky, se platí vstupné, pro návštěvu parku vstupenku nepotřebujete.