Volná nemovitost v turisticky zajímavé lokalitě? Jednoznačná výzva!

Vlastníte byt nebo dům v turisticky zajímavém městě? Sami přitom bydlíte jinde a přemýšlíte jak ho příjemně zpeněžit? Myslet jako podnikatel není nic špatného a možností máte hned několik.

Nechcete se nemovitosti zbavit? Pronajímejte.

Pokud vlastníte byt a uvažujete se do něj za pár let vrátit nebo ho nechat dětem, nechte ho na sebe vydělávat a pronajímejte. Nemáme na mysli krátkodobé pronájmy typu Airbnb, ale dlouhodobější pronájem v horizontu několika měsíců až let. Divili byste se, jakým trendem je v zahraničí v posledních letech tzv. putovní bydlení – lidé vystřídají za svůj život několik domovů v několika naprosto rozlišných městech. Pravda je, že to chce kuráž a možnost home office, ale pro dobrodružné povahy je to ideální styl života.

Byt nebo dům jednoduše prodejte

Pokud nemáte děti, kterým byste nemovitost schraňovali, a chcete si na „stará kolena“ užívat života s větší sumou peněz, jednoduše nemovitost prodejte a za ušetřené peníze se můžete vydat do světa. Na cestu kolem světa to v dnešní době bohužel nebude, ale i tak si můžete užít několik nádherných dovolených v prosluněném Španělsku, celé léto na luxusní jachtě nebo týdny někde v exotickém Bali!

Máte strach z formalit?

Hledat slušného a pravidelně platícího nájemce po své ose, může být trochu risk. Stejně tak se můžete spálit při prodej nemovitosti bez zkušeného makléře. Řekněme si upřímně, kdo má té právnické hatmatilce ve smlouvách rozumět? Navštívit můžete RE/MAX realitní kancelář Brno (nebo jiné město, kde aktuálně žijete) a případný pronájem nebo prodej probrat se zkušeným realitním makléřem.