Strašidelná místa #1 – Winchester House

Tajemná a strašidelná místa přitahují turisty od nepaměti. Některá se zakládají pouze na strašidelných historkách, jiná mají hodně pestrou historii. Takovou je například dům Winchester House v San Jose v Kalifornii.

Historie domu Winchester House

Hlavní roli zde hraje rodina, která vyráběla Winchesterovu rychlopalnou pušku tzv. Winchestrovku. Tato zbraň byla nejdokonalejší zbraní své doby a zabila nepočítaně lidí. 

Problémy rodiny Winchestrových započaly smrtí jejich jediné dcery, téměř ihned po narození. Následně zemřel v roce 1881 i William Winchester na tuberkulózu a jeho žena zdědila celé rodinné bohatství. Sarah Pardee Winchesterová začala údajně po manželově smrti komunikovat skrze médium s mrtvým manželem a na jeho žádost koupila právě zmíněný dům. Od té doby se snažila získat odpuštění všech duší, které byly zabity právě Winchestrovou zbraní.

Několik zajímavostí o Winchester Mystery House

  • dům zabírá neuvěřitelné 2 hektary
  • výstavba probíhala v letech 1884-1922 24 hodin denně 7 dnů v týdnu
  • nachází se zde 160 různých pokojů a 13 koupelen
  • interiér tvoří 2 000 dveří, 10 000 oken a 47 schodišť
  • můžete si zaplatit prohlídku s průvodcem za 44 dolarů
  • dům se nachází na adrese 525 S Winchester Blvd, San Jose, CA 95128, Spojené státy americké

Čím je dům tak unikátní?

Dům byl přestavován 24 hodin denně 7 dnů v týdnu neuvěřitelných 36 let! Všechny části domu navrhovala sama Sarah a že to byly návrhy opravdu zvláštní. Údajně jí se všemi plány pomáhali sami duchové a dům se tak stavěl vlastně pro ně. Dům připomínal dobře promyšlený labyrint, kdy měl několik zazděných dveří, tajné průchody skrze zdi, zazděné skříně, schodiště, která nikam nevedou i okna, která nelze otevřít. Všechny chodby jsou klikaté a můžete narazit i na několik propadlišť. Cílem těchto zvláštních stavebních plánů bylo údajně to, aby byli spleteni zlí duchové na své cestě za pomstou.

Sarah Winchester – žena bez tváře

Traduje se dokonce, že se Sarah pohybovala po domě pouze se zakrytým obličejem černým závojem a nikdo nesměl vidět její tvář – pokud se tak stalo, byl řemeslník ihned propuštěn. V tomto závoji ji návštěvníci údajně vídají do dnes!

Základní opatření proti duchům

Že zde straší potvrzují návštěvníci i sousedé, kteří zde zažívají paranormální jevy nebo slyší zvonek u dveří uprostřed noci. Vše v domě muselo na příkaz Sarah obsahovat číslo 13 – lustry a 13 svíček, 13 koupelen, skleník se 13 kopulemi, 13 schodů skoro u všech schodišť, 13 židlí ve spirituální místnosti, 13 okenních tabulek v každém okně nebo 13 palem, které uvidíte u příjezdové cesty. Většina okenních tabulek byla také ozdobena pavučinami a v celém domě najdete pouze 3 zrcadla. Údajně proto, že je duchové nemají rádi.