Sky Garden – Oáza klidu nad střechami Londýna

Sky Garden je jedinečný zážitek na vrcholu jedné z nejvyšších budov v Londýně, známé také jako „Walkie-Talkie„. Nachází se ve výšce 155 metrů a nabízí nádherný výhled na město včetně občerstvení v jednom ze tří barů.

Architektura a design Sky Garden

Sky Garden je navržený jako moderní zahradní prostor s unikátní architekturou a skleněným pavilonem, který umožňuje nádherný panoramatický výhled na Londýn. Zahrady byly navrženy krajinářským architektem Gillesem Clémentem. Střešní zahrady nabízejí kombinaci stálezelených rostlin, kvetoucích keřů a menších stromů, které vytvářejí příjemnou atmosféru.

Kam všude ze Sky Garden dohlédnete

Návštěvníci Sky Gardenu mohou obdivovat impozantní výhled na Londýn a jeho ikonické stavby, jako je Tower Bridge, Tower of London, řeka Temže, St. Paul’s Cathedral a The Shard. Ze Sky Gardenu je také vidět Londýnské oko, Parlament a další významné památky. Kromě výhledu si návštěvníci mohou užít i řadu kulturních a společenských akcí, které se zde pravidelně konají, jako jsou koncerty, výstavy a workshopy.

Restaurace, bary a drobné občerstvení

Sky Garden nabízí tři vyhlášené restaurace a bary, které uspokojí chuťové pohárky návštěvníků. Fenchurch Restaurant je luxusní restaurace s výjimečným jídelním zážitkem, která nabízí sezónní a moderní britskou kuchyni. Darwin Brasserie je elegantní brasserie, která nabízí klasická jídla a unikátní koktejly s výhledem na zahrady. Sky Pod Bar je ideálním místem pro odpočinek s koktejlem nebo sklenkou vína.

Návštěvní hodiny a vstupné

Sky Garden je otevřený pro veřejnost a vstup je zdarma, avšak je nutné si rezervovat vstupenky předem prostřednictvím webových stránek Sky Garden. Vstupenky jsou obvykle k dispozici tři týdny předem a je vhodné si je zarezervovat co nejdříve. Pro ty, kteří by si rádi vychutnali Sky Garden bez nutnosti vstupenky, je možné navštívit prostory ve večerních hodinách po 18:00, kdy se zde konají různé akce a večírky.

Nejlepší čas na návštěvu Sky Garden

Nejlepší čas na návštěvu Sky Gardenu závisí na preferencích návštěvníka. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat klidnou atmosféru a přírodu, je ideální navštívit zahrady během dne. Pro návštěvníky, kteří dávají přednost živější atmosféře a společenským událostem, je vhodné přijít ve večerních hodinách. Sky Garden je ideální místo pro návštěvu v jakékoli roční době, protože skleněný pavilon poskytuje ochranu před nepříznivým počasím a umožňuje návštěvníkům užívat si zahrady po celý rok.

Doprava v nejbližším okolí

Sky Garden se nachází v centru Londýna, což znamená, že v jeho blízkosti se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je Tower of London, St. Paul’s Cathedral a The Monument. Doprava do Sky Gardenu je velmi snadná, jelikož se nachází jen kousek od stanice metra Monument a je dobře dostupný pěšky, metrem, vlakem nebo autobusem.