SEA LIFE London Aquarium

Chystáte se navštívit Londýn a hledáte místo, které bude skvělým zážitkem pro dospělé i děti? Potom se vydejte do Country Hall za největší soustavou akvárií v celé Evropě.

Adresa: Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Rd, Lambeth, London SE1 7PB, Velká Británie

Co v SEA LIFE můžete vidět?

Celé dobrodružství začíná Shark Walk, což je procházka přes skleněné okno, které vám umožní projít se jen pár centimetrů nad proplouvajícími žraloky a dalšími stvoření z oceánu. Dále podrobněji prozkoumáte obyvatele Atlantiku, hvězdice a sasanky, které si dokonce můžete pohladit. V několika místech zažijete dechberoucí zážitek při průchodu skrz mořem, díky skleněnému tunelu Ocean Tunel, který vám umožní zažít pocit moře vedle sebe i nad hlavou. Najdete zde i sekce věnované Tichému oceánu a žralokům, zasazené do úžasných kulis Velikonočního ostrova. Samozřejmostí je i expozice pestrobarevných mořských koníků, krevet a medúz. Lákavou atrakcí je i Rainforest Adventure, kde na vlastní kůži poznáte deštný prales a typické tvory, kteří v něm žijí. Na závěr se můžete vydat na Penguin Point, kde pocítíte zimu teplotně i na pohled. Přenesete se do koutů Antarktidy za kolonií tučňáků.

Otevírací doba SEA LIFE a nejlepší čas pro jeho návštěvu

Sea Life je otevřen každý den a otevírací doba se liší pouze o víkendu. Dejte si však pozor na to, že je prohlídka celého akvária otázkou několika hodin a poslední návštěvníci jsou vpuštěni maximálně hodinu před koncem.

  • Pondělí až pátek: 10:00-18:00 (s posledním vstupem v 17:00)
  • Sobota: 9:30-19:00 (s posledním vstupem v 18:00)
  • Neděle: 10:00-18:00 (s posledním vstupem v 17:00)

Nejvíce frekventované dny jsou samozřejmě pátek a sobota. Naopak největší klid v akváriu zažijete ve středu a čtvrtek, zejména po 3 hodině odpoledne.

Rezervace vstupenek a slevy

Jako u většiny atrakcí se vyplatí zakoupit vstupenky s dostatečným předstihem. Když bude kupovat vstupenky až na místě, výrazně se vám prodraží.

  • Standardní vstup – od 27 liber

V ceně máte klasický vstup do Akvária v běžné frontě.

  • Přednostní vstup – od 37 liber

S přednostním vstupem se vyhnete dlouhým frontám. Cena 37 liber však platí pouze při nákupu online. Na místě byste zaplatili zhruba o 3 libry více.

  • VIP vstup – od 42 liber

S touto vstupenkou nečekáte ve frontě, máte přednostní vstup a navíc máte možnost vidět speciální místa, která jsou pro běžné návštěvníky nepřístupná.

Pokud znáte svůj harmonogram cesty předem, rozhodně si kupte lístek ještě před odjezdem. Nezískáte tím jen podstatnou slevu do areálu Sea Life, ale navíc získáte i zlevněný vstup na další londýnské atrakce. Na výběr máte Coca-Cola London Eye, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, dětské dobrodružství Shrek’s Adventure a strašidelné podzemí The London Dungeon.

SEA LIFE + 1 atrakce – ceny od 40 liber online (65 £ pokud byste kupovali vstupné odděleně)

SEA LIFE + 2 atrakce – ceny od 50 liber (95 £ pokud byste kupovali vstupné odděleně)

SEA LIFE + 4 atrakce – ceny od 63 liber (155 £ pokud byste kupovali vstupné odděleně)

Na co vás průvodce nepřipraví

  • Pokud nechcete akváriem jen tak proběhnout, určitě si vyhraďte na prohlídku alespoň 2 až 4 hodiny. To platí hlavně v případě, že se budete účastnit komentovaného krmení ryb a jiných prohlídek.
  • Při vstupu probíhá focení s podmořskou tematikou. Tyto fotky si za poměrně vysoký poplatek můžete koupit při odchodu a mít tak hezkou vzpomínku na návštěvu.