Maeklong Railway Market – adrenalinový trh na železnici

Trhy jsou oblíbeným místem k nákupu místních surovin od nepaměti. V Thajsku ale mají trhy, které jsou adrenalinovým zážitkem i turistickou atrakcí současně! Maeklong Railway Market se nachází přibližně 75 kilometrů od hlavního města Bangkok. Naleznete zde klasický sortiment od místního ovoce, koření, mořských plodů a tradičních thajských sladkostí. Nakoupit zde můžete i oblečení a další módní doplňky.

Jak vlastně trh na železnici vznikl?

V dávných dobách, byl Railway Market klasickým trhem, jakých jsou po světě stovky. V roce 1905 zde byla zavedena železnice a vznikla tak turistická atrakce, navštěvovaná do dnes. Prodejci totiž své stánky nepřestěhovali a nechali je na stejném místě i navzdory kolejím. Vlaky tedy několikrát denně projíždějí přímo mezi stánky i lidmi.
Dbejte na bezpečnost!

Příjezd vlaku je samozřejmě oznámen s dostatečným předstihem, aby měli trhovci čas na odsunutí svých pultíků se zbožím. Přesto je třeba dbát velké bezpečnosti a nesnažit se křížit vlakům cestu, například při pořizování unikátních fotografií. Divili byste se, ale mnohokrát právě kvůli focení, málem došlo k velmi vážnému zranění!

Jak se na trh Maeklong Railway Market nejlépe dostat?

Z Bangkoku se můžete na trh dostat například autobusy. Dejte si však pozor na speciální jízdní řád. Autobusy neodjíždí v přesně danou hodinu, ale vyjedou ve chvíli, kdy jsou obsazena všechna místa. Co se týče vlaků, dochází s k častým zpožděním a změnám jízdního řádu. Další možností je zamluvení soukromého výletu i se zajištěnou dopravou. Tyto výlety jsou dobrou volbou i proto, že mají často mezi zastávku v Damnoen Saudak u dalšího pozoruhodného plovoucího trhu.

Věděli jste, že v Thajsku lidé pijí místo kávy KRATOM? Kratom latinským názvem Mitragyna Speciosa si můžete koupit i na našem e-shopu Nejlepsikratom.cz.